Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (2022)

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (1)

 • 1 Różnica między modlitwą o spełnienie pragnienia i spisku
 • 2 Konkretyzacja jest kluczem do spełnienia pragnienia
 • 3 Czy potrzebny jest rytuał wzmacniający święte słowa?
 • 4 Najpotężniejsze modlitwy prawosławne
  • 4.1 Modlitwa do Pana
  • 4.2 Modlitwa św. Marty
  • 4.3 Modlitwa do 12 apostołów za pragnienie
  • 4.4 Muzułmańska modlitwa o spełnienie pragnień

Pragnienia są najbardziej nieskończoną rzeczą we wszechświecie. U osoby pragnienia zaczynają pojawiać się po urodzeniu. Urodzone dziecko chce wydostać się z macicy matki, rozgrzać się, owinięte pieluchą. Pragnienie picia mleka matki, dotknięcia zabawki, dotarcia do taty, pójścia do szkoły, znalezienia pracy, budowy domu. Ta lista jest nieograniczona dla wszystkich, nie można jej zresetować ani uzupełnić. Pozycje na tej liście zmieniają się w zależności od priorytetu i nie zawsze spełnienie pragnień zależy od nas lub naszych działań. Czasami, gdy możemy tylko czekać i mieć nadzieję, szukamy wsparcia. I znajdujemy to w modlitwach, prośbach o spełnienie pragnień wyższych mocy.

Różnica między modlitwą o spełnienie pragnienia i spisku

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (2)

O różnicach między magią a religią można mówić bez końca. Próbując zrozumieć różnice między modlitwą o spełnienie pragnienia spisku mającego na celu spełnienie marzeń, należy kopać głębiej.

Czym tak naprawdę modlitwa różni się od spisku? Oba typy wymawia się słowami, w obu wymagana jest wiara, a oba rytuały działają w sposób, który nie jest całkowicie zrozumiały dla człowieka.

Różnice między nimi są jednak znaczące:

 • Spisek - instrument okultyzmu, którego działanie kontroluje sam mówca. Najczęściej spisek ma formę porządkową, to znaczy mag wierzy we własną siłę, w spełnienie pragnienia, inwestuje w słowa pewność siebie.
 • Modlitwa ale - sposób komunikowania się z Bogiem na drogach badanych przez świętych, wspierany przez pokolenia wierzących i duchownych. Modląc się, człowiek prosi o pomoc Pana, argumentując, jak ważne jest jego pragnienie. Modlitwa nie porządkuje sił wyższych, ale daje im wolę decydowania, akceptując jakikolwiek rezultat, ponieważ jest zainwestowana w modlitwę wiara.

Zatem główna różnica między modlitwą o spełnienie pragnienia a spiskiem polega na tym, że jego moc jest wspierana przez świętą moc duchowości, religii i Kościoła, podczas gdy spisek opiera się tylko na słowach i energii maga.

Oczywiście nie oznacza to, że spisek jest gorszy niż modlitwa i vice versa. Ludzie są różni i każdy wybiera to, co jest dla niego wygodniejsze. Istnieje wiele spisków w tekście, o których wspominane są dogmaty ortodoksyjne. Ich zaletą jest to, że łączą siły boskie i naturalne.

Konkretyzacja jest kluczem do spełnienia pragnienia

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (3)

(Video) MODLITWA DO ANIOŁA STRÓŻA O POMOC I OPIEKĘ | Modlitwa o opiekę do Anioła Stróża

Każda modlitwa musi być jasno sformułowana, aby jej wynik spełniał twoje wymagania. Wielu kapłanów doradza, czytając modlitwę za spełnienie pragnienia, aby dostosować ją do własnych potrzeb, tak aby siły wyższe łatwiej zrozumiały i dały wam to, co konieczne.

W każdej modlitwie nie będzie również nieprzyjemne stawienie się siłom wyższym ze słowami „sługa Boży” lub „sługa Boży”, dodając własne imię. Modlitwa jest przede wszystkim rozmową z Bogiem, ale czym jest rozmowa, jeśli nie historia? Traktuj modlitwę jako ważny i odpowiedzialny etap, włóż w nią wszystkie emocje i wizualizuj wynik w jak największym stopniu.

Ty sam musisz zrozumieć zrozumienie modlitwy. Wybierając liturgię, przeczytaj ją uważnie. Jeśli zobaczysz nieznane słowa - znajdź ich znaczenie, w razie potrzeby zastąp je synonimami. Zrozumienie tekstu modlitwy jest pierwszym krokiem do skonkretyzowania twojej prośby, a to z kolei jest kluczem do spełnienia twojego pragnienia.

Konkretizacja ukrytego motywu jest zgodna ze słowem „koncentracja”, które również zajmuje szczególne miejsce w modlitwie. Gdyż słowa nawrócenia powinny być całkowicie skoncentrowane na słowach i obrazie pożądanego osiągnięcia.

Czy potrzebny jest rytuał wzmacniający święte słowa?

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (4)

Kult prawosławny sam w sobie jest prawdziwym rytuałem. Wymowa słów rytualnych w atmosferze sakramentu jest już rytuałem. Obecność odpowiedniego otoczenia, zapalone świece kościelne, wizerunki świętych, klęczenie, zasłanianie się krzyżem - część rytuału. Wszystkie te rzeczy pomagają modlitwie dostroić się do rozmowy z Bogiem, oczyścić umysł z niepotrzebnych myśli i zrelaksować się. Tylko w ten sposób możemy szczerze rozmawiać z Panem.

Ortodoksyjni kapłani zalecają, aby każdy, kto modli się w domu, przeprowadził prosty rytuał składający się z kilku kroków:

 1. Módlcie się ściśle rano na czczo i wieczorem, przed pójściem spać.
 2. Jeśli sytuacja tego wymaga, przestrzegajcie sakramentu; jeśli pragnienie jest zbiorowe, módlcie się razem.
 3. Podczas modlitwy zawsze zapalaj świecę kościelną.
 4. Miej świeżą wodę święconą w domu i posyp ją wodą po każdym czyszczeniu.
 5. Ofiarowując modlitwy do pewnego świętego, aby mieć jego obraz w domu.

To wszystko, wystarczy, aby właściwie dostroić się do modlitwy.

Najpotężniejsze modlitwy prawosławne

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (5)

Z pewnością każdy człowiek w swoim życiu słyszał niejednokrotnie imię Świętego Mikołaja Cudotwórcy. Ten święty jest tak czczony przez ludzi, że stał się nawet swego rodzaju „analogiem” do Świętego Mikołaja i Świętego Mikołaja, nie tylko w Kościele, ale także w niektórych krajach. Kochają go za jego dobroć, za cuda, których dokonał w ciągu swojego życia i do dzisiaj. Rzadko się nie udaje modlitwa skierowana do Świętego Mikołaja. Jeśli wypowiecie to z całą szczerością i nadzieją, na pewno się spełni. Szczególnie skuteczne jest odmawianie modlitwy do Mikołaja Cudotwórcy o spełnieniu pragnienia w dniach jego pamięci. Takie są letnie dni Mikołaja - 22 maja i zimowe - 19 grudnia. Przeczytaj następujący tekst:

(Video) Wysokowibracyjna modlitwa spełniająca marzenia od Joseph Murphy

„Święty cudotwórco Mikołaj Hierarcho, moje życzenia są nietrwałe, nie gniewajcie się na pokorną prośbę i śmiałe myśli, pomagajcie w sprawach próżnych. Proszę o twoje miłosierdzie w spełnieniu mego snu, ponieważ ona jest zła - odwróć nieszczęście i nie gniewaj się. Pytam niewolnika (a) Boga (-ów), który został powołany (imię) o (konieczne jest wyjaśnienie, jakie dokładnie jest twoje pragnienie). Niech się wypełni prawa modlitwa, spokój duszy napełni się waszą wolą, Amen. ”

Jeśli twoje pragnienie jest naprawdę szczere i miłe, bezinteresowne i nieszkodliwe dla innych, na pewno się spełni.

Jeśli twoja prośba jest istotna, chcesz coś dostać, ale nie masz wystarczających pieniędzy, powinien przeczytać modlitwę o pieniądze do Świętego Mikołaja:

„Najświętszy Mikołaj Ugodnik, ludzki asystent i wstawiennik, prałat i opiekun, uzdrowiciel ze smutków. Ja, grzesznik, proszę o pomoc, zwracam wzrok Pana na moją śmiertelną istotę, modlę się za grzechy moich młodych i znajomych. W imię ducha świętego modlę się o przebaczenie i błogosławieństwo. Boże, pomóż mi, sługo (s) Boga (jej), który został powołany (imię) z woli świętego, pomóż mi ustalić sprawy Ojca, znaleźć bogactwo pod twoim sztandarem, a nie poznać mnie bardziej niż biedę i nędzę. Niech wola Pana, Amen! ”

Należy pamiętać, że spełnienie pragnień materialnych za pomocą woli Bożej nie wygląda jak worek pieniędzy, który spadł z nieba. Pan słyszy pragnienia i posyła nam możliwość ich spełnienia. Dlatego po modlitwie dostrój się do spełnienia swoich marzeń i dokładnie rozważ wszystko, co dzieje się w życiu.Chwyć wszelkie okazje, sprawdź wszelkie znaki, a wśród nich znajdziesz szczęście nadane przez Pana.

Modlitwa do Pana

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (6)

Silna modlitwa o spełnienie pragnienia w jednym dniu jest skierowana do samego Pana Boga pod postacią Jezusa Chrystusa.

Wbrew oczekiwaniom jest to dość proste, aczkolwiek długie. Jego siła tkwi w wyrażeniu pożądania w najprostszych możliwych słowach. Poprzez dostrojenie się, możesz nawet doświadczyć wrażenia obecności Pana i wyznać sobie, że oczyści twój umysł i duszę.

Na tę modlitwę przed snem usiądź wygodnie w pozycji modlitewnej, złóż ręce i czytaj modlitwę na płonącej świecy, aż świeca się wypali. Nie trzeba powtarzać słów modlitwy kilka razy, zacznij od niej, a potem mów dalej, co leży na twojej duszy i grzebię w twoich myślach:

„Panie Jezu Chryste, który jest w niebie i wielbiony na ziemi. Apeluję do was, modlę się do was. Jak Twoje królestwo w niebie ma się dobrze, tak na ziemi wszyscy o nim marzą, a Twoje królestwo chwali. Każda cierpiąca osoba prosi o wasze błogosławieństwo i pozwólcie mi, waszemu słudze (imionom), wymienić, odwrócić się. Brenny nasze czyny, tak pilne, nasze pragnienia na próżno, tak z wdziękiem. Od niepamiętnych czasów ludzie modlili się, aby ich marzenia się spełniły, a szczęśliwy jest ten, którego usłyszeliście i udzielili waszej łaski. Daj mi także z serca Jego wielkiego, wszechobejmującego, wszechbaczającego i wszechwiedzącego. Proszę trochę, Panie.

(Video) 🙏 Modlitwa do Jezusa o pomoc 🙏 Bardzo skuteczna

Następnie wyrazić swoje pragnienie, tak szczegółowe, jak to możliwe. Powiedz nam, dlaczego jesteś tak namiętnie głodny jego spełnienia, co uniemożliwia pragnienie spełnienia się i co może pomóc.

Zakończ modlitwę tymi słowami:

„Teraz, wyrażając modlitwę, pokornie czekam na Twoją decyzję. Przyjmę każdą waszą wolę i zobaczę każdy znak dany przez was i zrobię wszystko, co będzie ode mnie wymagane. Wasza wola jest święta, moc niezmierzona, ale przede wszystkim święta, a wielka jest wasza miłość do waszych dzieci, które nazywane są ludźmi. Ale nie pozostawiajmy cierpienia, przynieśmy Twoją wolę i królestwo Twoje, aby utrwaliły się w sercach ludzi. Amen ”.

Następnego dnia po modlitwie poświęćcie swoje myśli na temat Boga i waszych pragnień. Nie angażuj się w abstrakcyjne sprawy, spędzaj dzień na czytaniu prawosławnych książek. Lub idź na spacer, odwiedź kościół, rozmawiaj z ludźmi. Niech Bóg da ci znak. Jeśli tak się nie stanie, spróbuj ponownie, wkładając więcej wiary i pasji w słowa.

Modlitwa św. Marty

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (7)

Modlitwa za spełnienie życzenia św. Marty czytana jest 9 razy w każdy wtorek. W takim przypadku należy przestrzegać kilku ważnych zasad:

 1. Pora dnia nie ma znaczenia, ale nastrój czytelnika powinien być wesoły i optymistyczny.
 2. Nie możesz prosić Świętej Marty o zemstę na nikim, a ponadto nie możesz składać takich próśb do żadnego świętego. W najlepszym przypadku twoje pragnienie po prostu się nie spełni; w najgorszym wypadku dostaniesz to, czego chcesz, dla innego.
 3. Przed obrazem świętego na stole powinna być zapalona świeca kościelna, którą należy dopuścić do wypalenia po rytuale.
 4. Lepiej pomodlić się po wzięciu prysznica i przebraniu się w czyste ubranie.
 5. Aby uzyskać najlepszy efekt, umieść świeże kwiaty w pokoju (nie w pomieszczeniu) i zapal kadzidło z zapachem bergamotki, aby uszanować świętego.
 6. Petycja do św. Marty czytana jest z kartki, na której modlitwy są napisane dłonią, a twoje pragnienie jest wyrażone. Surowo zabrania się drukowania tekstu lub czytania napisanego czyjąś ręką.
 7. Po przeczytaniu molebenów św. Martę należy przeczytać raz „Ojcze nasz” i „Virgin Mary, Hail”.
 8. Modlitwa kończy się słowami „Chwała Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. A teraz i nieskazitelny, na wieki wieków. Amen Święta Marto, proś Jezusa za nas!«

Tekst modlitwy św. Marty za spełnienie wszelkich pragnień:

„Cudowna Marta, święta siostra Łazarza i Maryja, umiłowana córka Jezusa. Apeluję do ciebie o pomoc. Bądź moim wybawcą w moich potrzebach i doświadczeniach Boga zesłanych. W aspiracjach i nadziejach nie pozostajesz obojętny. Nie pozostawiaj swojego niewolnika (a) swojego (jego) imienia na ciernistej ścieżce.Z pokorą proszę, dla radości, która wypełnia serce wierzącego, zbaw Boga w naszych sercach, w imię Zbawienia, przede wszystkim w trosce, która mnie waży. Tą troską jest (szczegółowy opis pożądania). Proszę Cię, Święty Pomocy, wysłuchaj mojej modlitwy i ofiaruj ją Stópom Pana, a Jego wola będzie królować na Ziemi i w Niebie teraz i teraz. Amen ”.

Modlitwa do 12 apostołów za pragnienie

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (8)

Modlitwa 12 apostołów za pożądanie jest czczona jako jedna z najsilniejszych, dzięki dwunastokrotnemu wstąpieniu do Pana przez jego wysłanników. Do tej modlitwy lepiej wybrać czas podczas świąt Bożego Narodzenia.

(Video) Ks. Dominik Chmielewski: Nieprawdopodobnie skuteczna modlitwa

Modlitwa za 12 świec jest czytana przed 12 ikonami świętych apostołów:

„W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen. Apeluję do jego dwunastu synów, dwunastu apostołów stojących na tronie dzień i noc: Andrzeja i Piotra Szymona, Filipa z Betsaidy, Mateusza, Farfolome, Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, Tadeusza i Jakuba Sprawiedliwego, Judasza Iskarioty! Słuchajcie modlitw waszych dzieci pochodzących z żywego serca. Dla nas, słudzy Boży (wasze imię i imiona bliskich wam), stańcie przed naszym Panem. W swojej modlitwie, zwracając się do Niego, w sprawach naszego braterstwa, proś powodzenia w sprawy naszych ziemskich rzeczy, o wszystkich, o których proszą apostołowie święci Naszego Boga, doświadczą dobra w wierze. W urodziny Syna Pana Jezusa Chrystusa módlcie się za nami, aby szczęście nie zapomniało drogi do naszych domów. W końcu nie może być domu bez szczęścia i szczęścia, tak jak nie może być ptaka bez skrzydeł, tak jak anioł nie może istnieć bez aureoli. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen! ”

Muzułmańska modlitwa o spełnienie pragnień

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (9)

Muzułmanie modlą się również o spełnienie pragnień, chociaż z natury są bezpretensjonalnymi ludźmi, przyzwyczajonymi do tego, że nie zadowalają się zbytnio i bardzo się zaprzeczają. Istotą muzułmańskiej służby modlitewnej jest całkowite posłuszeństwo Bogu i przyjęcie jego woli prawdy w dowolnym jej przejawie. Muzułmańskie modlitwy, potężne, natychmiast zaspokajające pragnienie lepszego czytania w języku, który rozumiesz. Jeśli znasz arabski, przeczytaj modlitwę po arabsku, a dla rosyjskojęzycznych wymyślone są bezpłatne tłumaczenia. Najważniejsze w modlitwie jest zrozumienie jej istoty i zwrócenie się do Boga w przemówieniu, które rozumiesz.

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (10)

„Naprawdę chwalimy tylko Allaha, Pana Światów. Proszę, o Allah, że dzięki Twemu miłosierdziu i przebaczeniu, ochroni mnie przed grzechami i przyciągnie wszystko, co sprawiedliwe. Ratujcie się od błędów, ratujcie się od wad, nie pozostawiajcie ani jednego przestępstwa, którego nie wybaczycie, ani jednego alarmu, od którego nie ma wybawienia i żadnej potrzeby, która będąc sprawiedliwą, nie zostałaby przez was spełniona. Jesteś bowiem Łaskawym, Władcą ludzkości, a twoją wolą jest rządzenie naszym losem. ”

Odnosząc się do jakiejkolwiek modlitwy, pamiętaj: nie ma świętych odpowiedzialnych tylko za jedną rzecz. Nie ma problemów, które można by rozwiązać tylko z jedną ikoną. Nie ikony, nie święci rządzą ludzkimi czynami, ale Pan. Zwracając się do nich, zwracamy się do nich do Pana, dlatego przede wszystkim wzruszona jest miłość i wiara w Niego.

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (11)Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (12)Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (13)Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (14)Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (15) (5 oceny, średnia: 3,60 z 5)

(Video) MODLITWA ZE ŚW. RITĄ W PRZYPADKACH BEZNADZIEJNYCH o nadzieję retransmisja

Modlitwa o spełnienie pragnienia w najbliższej przyszłości (16) Ładowanie ...

Pamiętaj, że silną modlitwę o spełnienie pragnienia można przeczytać tylko raz, więc cel powinien być bardzo ważny.. Ważne jest, aby wymawiać tekst poniżej przed obrazem Świętej Trójcy, który można znaleźć w kościołach lub zakupić dla domu.. Najlepiej jest zapalić świecę przed sobą i skoncentrować się na płomieniu.. Po przeczytaniu modlitwy należy poświęcić trochę czasu samemu.. Aby zwiększyć swoje szanse powodzenia, warto odwiedzić listę ikon św Matrona , biorąc pod uwagę następujące zalecenia:. Aby uzyskać pomoc w realizacji swojego pragnienia, nie trzeba iść do świątyni, co najważniejsze, aby mieć święty obraz siebie.. Podczas modlitwy wyraźnie musisz wizualizować swoje pragnienie.. Modlitwa, aby spełnić pragnienie, pomoże ludziom, którzy nie siedzą spokojnie i robią wszystko, aby spełnić swoje marzenia.. Uważa się, że ten święty jest najbliższy Bogu, dlatego modlitwy skierowane do niego mają wielką moc.. Lepiej jest, jeśli modlitwa do Nicholasa o pragnienie jest wymawiana w świątyni, ale jeśli nie ma możliwości pójścia do niej, wtedy możesz modlić się w domu.. Ważne jest, aby zrobić to w ciszy, przed obrazem, stawiając przy nim płonącą świecę.

Wiele osób jest zainteresowanych, gdy czyta się modlitwę w Nowy Rok, a więc za najlepszy czas uważa się okres po zachodzie słońca i do czwartej nad ranem.. Ważne jest, aby go nie przegapić, aby zaryzykować i zwrócić się do Wyższych Sił, aby poprawić jakość życia.. Kolejną ważną rzeczą jest zwrócić się wyłącznie do Wyższych Sił, aby nic nie rozpraszało i nie zrzucało energii.. Nie można prosić o nieoczekiwane wzbogacenie, które powinno upaść "na głowie", ponieważ modlitwa w noc sylwestrową ma na celu pomoc w sprawach przynoszących pieniądze.. Ważne jest, aby zrozumieć, że modlitwa odczytana w Nowym Roku, aby przyciągnąć miłość, nie ma nic wspólnego z zaklęciem miłości, ponieważ nie wpływa na stan emocjonalny człowieka, nie wpływa na zdrowie, ale jednocześnie tworzy poczucie zaufania do własnej atrakcyjności i upraszcza poszukiwanie ukochanej osoby.. Modlitwa na Nowy Rok jest czytana nie tylko w ten sposób, ale na specjalnym cieście "szczęścia", które powinno zostać upieczone 5 stycznia.

Możesz wymawiać słowa nie tylko w świątyni, ale także w domu, najważniejszą rzeczą jest mieć przed sobą obraz Matki Boskiej.. Lepiej nauczyć się tekstu, ale jeśli nie jest to możliwe, przepisz je własnymi rękami i czytaj.. Ważne jest, aby modlić się czystymi myślami i bez złych myśli.. Trudno jest znaleźć osobę, która odmówiłaby towarzystwa szczęścia, co oznacza, że ​​wydarzenia w życiu nabiorą kształtu, jak to tylko możliwe, i wyda się to osobie, której uda się zdobyć każdy szczyt.. Budowanie relacji z innymi nie jest łatwe, ale możesz skorzystać z pomocy Maryi Dziewicy, aby zmiękczyć ludzkie serca i zdobyć szacunek.. Lepiej się modlić nie tylko w święta , ale także w inne dni, co jest ważne dla szybkiego powrotu do zdrowia.. Ważne jest, aby zrozumieć, że modlitwa w święto Zwiastowania stwarza jedynie odpowiednie sytuacje i tylko w mocy człowieka, aby wykorzystać je do urzeczywistnienia swoich marzeń.. Innym ważnym szczegółem jest to, że Matka Boża pomaga spełnić pragnienie tylko wtedy, gdy nie jest sprzeczne z kanonami kościelnymi.. Ważne jest, aby pamiętać, że Siły Wyższe pomagają nie tylko wzbogacić się, ale także zdobyć pieniądze, aby wykonać dobry uczynek, na przykład, aby prowadzić kosztowne lekarstwa i tak dalej.. Ważne jest, aby mieć tylko dobre myśli i nie szukać za pomocą modlitwy, aby zdobyć drugą osobę.. Modlitwy o Zwiastowanie, aby wyjść za mąż, pomagają zachować uczucia, widzieć nie tylko dzieci, ale także wnuki.. Modlitwa o zwiastowanie Najświętszego Theotokosa musi zostać powtórzona nie tylko w święta, ale także w innym czasie, zanim pożądane stanie się rzeczywistością.. Poniższy tekst zaleca się powtarzać nie tylko w święta, ale także w inne dni, ponieważ pomagają tylko zwykłe apele do Maryi.. Ważne jest nie tylko poprosić ją o pomoc, ale także podziękować za dar dzieci.

Osoby poszukujące kierownictwa, rekolektanci oraz kierownicy. duchowi nie zawsze wiedzą, czego tak naprawdę pragną.. Pragnienie w tradycji chrześcijańskiej Mechtylda, św.. Ignacy, św.. Ludzkie pragnienia pochodzą od pragnień Boga.. Myśl mistyczna idzie dalej — mistycy stwierdzają, że nasze pragnienia, chęci,. tęsknoty, zewnętrzne i wewnętrzne poszukiwania — gdy zostaną odkryte, wyrażone i podjęte — prowadzą w istocie do Boskiego Oblubieńca.. Odkrywanie tego, czego naprawdę chcemy Jestem przekonana, że niewielu chrześcijan wnikliwie rozważa. przedmiot swoich pragnień i jest w stanie rozpoznać, czego tak naprawdę chce.. Gdy doznamy duchowego przebudzenia, nasze chcenie. i wola Boża mają tendencję do jednoczenia się w jednym i tym samym pragnieniu, tak jak opisuje to Mechtylda.. Bardzo często uciszamy nasze pragnienia. za pomocą czegoś, co nigdy nie usatysfakcjonuje głębi naszych. tęsknot.

W takiej sytuacji pragnienia i aspiracje nie. tylko zostają zredukowane, ale również zniekształcone, gdyż. największe z nich (pragnienie życia w miłości, prawdzie, wolności,. odpowiedzialności, świętości) są zastąpione przez te, które. nie mogą przynieść trwałej satysfakcji i szczęścia.. Gdy dojdzie do tak. skrajnego zredukowania aspiracji, wtedy człowiek staje się. niewolnikiem tych nielicznych pragnień, które mu jeszcze. pozostały.. Nieliczne. pragnienia, które jeszcze pozostały, wydają się niezwykle. atrakcyjne również z tego powodu, że zniewolony nimi człowiek. nie wyobraża już sobie innej drogi do szczęścia.. Dla małego dziecka jest. ona czymś normalnym, powinna jednak stanowić jedynie fazę rozwoju, a. nie stać się sposobem na całe życie.. Ktoś, kto kieruje się jedynie. logiką przyjemności, nie jest zdolny do tego, by kochać i by ochronić. swoją wolność.. Nadal poświęca wszystko, byle tylko. stać się jeszcze bogatszym i znów przekonuje się, że nie. przyniosło mu to takiego szczęścia, jakiego oczekiwał.. Człowiek. uzależniony może aż do śmierci nie wyciągnąć oczywistego wniosku, iż. pieniądze nie wystarczą mu do tego, by stać się kimś szczęśliwym.. Zadaniem drugim jest promowanie tych pragnień,. które wprawdzie nie pojawiły się jeszcze w świadomości. wychowanka, ale które stanowią konieczny warunek osiągnięcia. rozwoju i satysfakcji.. Jeśli nawet. wychowanek przekona się, że jego obecne pragnienia i aspiracje są. niedojrzałe czy szkodliwe, to popada w zniechęcenie, a czasem w. rozpacz.. Zaczyna wierzyć,. że szczęście po prostu nie istnieje i że odzyskiwanie wielkich. pragnień i ambitnych aspiracji nie jest możliwe.. Ponadto. powstrzymywanie się od ulegania zawężonym pragnieniom czy nałogom co. najwyżej uwalnia wychowanka od poczucia winy, ale nie wystarcza, by. stał się on kimś dojrzałym i szczęśliwym.. Zatem również w. dziedzinie pragnień, aspiracji i ideałów obowiązuje zasada, że. aby być szczęśliwym, nie wystarczy powstrzymywać się od zła.. Wielu wychowanków nie zdaje sobie bowiem. w pełni sprawy ani z tego, czego nie chcą, ani z tego, co stanowi ich. największą tęsknotę.. Każdy wychowanek, który uświadamia. sobie, że nosi w sercu pragnienie trwałego szczęścia oraz życia w. miłości, prawdzie i wolności, uczynił już wiele, by uchronić się od. zawężenia swoich potrzeb i ideałów oraz od wejścia na drogę. uzależnień.. Jednak owo bogactwo. marzeń, pragnień, aspiracji, potrzeb i zainteresowań jest zwykle. powierzchowne, a czasem jedynie pozorne.Dzieje się tak przede. wszystkim dlatego, że młodzi posiadają na ogół wiele pragnień,. ale gdy dokładniej się im przyjrzymy, to okazuje się, że często. zawężają się one do jednego typu czy poziomu.

Były momenty, w których moje modlitwy składały się tylko ze słów Proszę, pomóż mi oraz Dziękuję.. To jest właśnie czas na modlitwę.. Jak korzystać z tej książki. Wtedy również możesz otworzyć tę książkę i wypowiedzieć słowa modlitw zawartych na jej stronach.. Ześlij do mnie, proszę, swoje anioły, by nakierowały mnie z powrotem ku mojemu autentycznemu życiu.. Ześlij do mnie, proszę, swoje anioły, by pomogły mi zrobić dzisiaj wszystko, co będzie służyło mojej przyszłości.. Z nieskończoną miłością za okazaną łaskę, Amen.Znajdowanie odwagi do bycia tym, kim się jest. Ześlij do mnie, proszę, swoje anioły, by pomogły mi podążać za potrzebami mojego serca i ignorować protesty ego – zarówno mojego, jak i innych ludzi.. Ześlij do mnie, proszę, swoje anioły, by pomogły mi przezwyciężyć strach przed odrzuceniem i wypełniły moje serce miłością do siebie samego, co z kolei umożliwi otwarcie się na innych ludzi.. Z góry dziękuję, całym moim sercem i całą moją duszą, za odpowiedź na moją modlitwę i ponowne wprowadzenie mnie na ścieżki pełne miłości.. Z nieskończoną miłością za okazaną łaskę, Amen.Powrót na swoją prawdziwą ścieżkę. Zapewnij mi łaskę pójścia przed siebie.. Z nieskończoną miłością za okazaną łaskę, Amen.Trzymanie się swoich celów. Niechaj sprawi ona, że podczas realizacji swoich celów będę skupiony na tym, co kocham, zamiast na tym, co mnie przeraża.. Pomóż mi odsiać to, co jest dla mnie prawdziwie ważne, od tego, co jest nieistotne.

Videos

1. Jezu, Ty się tym zajmij ! Akt oddania się Jezusowi
(Kris551000)
2. Afirmacje szczęścia. Przyciągnij szczęśliwe zbiegi okoliczności.
(Magnetyczny Umysł)
3. Szkoła Modlitwy Kontemplacyjnej || Konferencja V
(Klasztor Karmelitów Bosych w Lublinie)
4. PREMIERA: o. Dolindo Ruotolo "Nadzieja w czasach beznadziei". Nowa książka Przemka Janiszewskiego.
(Ku Bogu)
5. Live#47➡️ Jak blisko jesteśmy…?
(Byłem w religii.... Grzegorz Morawski)
6. Kto ochroni nasze granice? Przepowiednia św. Andrzeja Boboli z Wilna I Podcast
(Wydawnictwo Esprit)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Edwin Metz

Last Updated: 07/02/2022

Views: 5795

Rating: 4.8 / 5 (78 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Edwin Metz

Birthday: 1997-04-16

Address: 51593 Leanne Light, Kuphalmouth, DE 50012-5183

Phone: +639107620957

Job: Corporate Banking Technician

Hobby: Reading, scrapbook, role-playing games, Fishing, Fishing, Scuba diving, Beekeeping

Introduction: My name is Edwin Metz, I am a fair, energetic, helpful, brave, outstanding, nice, helpful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.