Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (2022)


Nowenna Pompejańska - missy83 - Wed, 18 Marca 2015

Modlitwa na różańcu, do Matki Boskiej, Nowenna Pompejańska - modlitwa nie do odparcia.

Ja jestem już w połowie odmawiania tej modlitwy.
Modliłam się o zdrową ciąże,zdrowe dziecko ; akurat parę dni temu niestety poroniłam poczęte dziecko, o które błagałam w tej modlitwie.
Modliłam się o zdrowe dziecko, być może ten zarodek zdrowy nie był... Dlatego powiedziałam do Boga:
"Jak to dziecko,które się rozwija w moim łonie jest zdrowe - to pozwól mi je urodzić i żeby wszystko było ok z ciążą, jeżeli nie jest zdrowe - to czy urodzę czy nie - to już niech pozostanie Twoją wolą"
Może dziecko nie było zdrowe ... Bóg sam je zabrał; już na samym początku ciąży...

To jest modlitwa nie do odparcia.
Skierowana do Matki Boskiej, Ona się stawia za nami; jest to modlitwa nie do odparcia, czyli - jak ją poprawnie, codziennie odmawiamy, to potrafi zdziałać cuda.
Matka Boska obiecuje te wszystkie prośby wysłuchać i nikt nie zostanie odrzucony.

http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/06/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska-krok-po-kroku/

ps. Można się od tej modlitwy uzależnić ;-). I bardzo dobrze.
Oby jak najwięcej łask bożych na nas spływało, oby pomogła ta modlitwa przyszłym matkom.

RE: Nowenna Pompejańska - HANKA - Wed, 18 Marca 2015

To potrzebna jest specjalna nowenna? Przecież " O cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię." J 14, 13-14
Okazuje się, że nie ma modlitw nie do odparcia, bo Bóg ma wolną wolę i nie lubi uchodzić za wihajster czy inne narzędzie.

RE: Nowenna Pompejańska - missy83 - Sun, 29 Marca 2015

To jest szczególna modlitwa.
Trzeba wytrwać codziennie, w 54 dniach.

Wiadomo, jak nasza modlitwa się nie spełni...To już Bóg ma w tym swoją rolę, czyli ma On wolną wolę i robi dla nas to - co jest najkorzystniejsze. W czasie modlitwy inne kręte drogi się wyprostowują, co nas bardziej zbliża to osiągnięcia takiego szczęścia - jakie by było dla nas najlepsze. To jest modlitwa na cześć Matki Boskiej, na różańcu; Różaniec - najpotężniejsza broń wobec Zła, czyli złego losu...oby wszystko się dobrze układało... No i uzyskania tego, czego najbardziej chcemy: poczęcie dziecka i donoszenie ciąży do szczęśliwego końca .

Ja nie raz w ciągu dnia nic nie mówiłam,zakańczałam już po czasie...po Północy, czy nawet koło 1 w nocy... Ale dalej odmawiam.
Mam trochę słabą wolę... wiadomo kto osłabia wolę,by nie odmawiać Różańca...
Pamiętajcie, zło najbardziej boi się Różańca. A ta modlitwa ma moc. Matka Boska ześlę łaski na tego, kto będzie odmawiał Nowennę przez te 54 dni........ Spróbujcie.

(Video) 101-letnia s. Walentyna zachęca do nowenny pompejańskiej. Co ona daje?

RE: Nowenna Pompejańska - PiBi - Mon, 30 Marca 2015

Mojej bliskiej przyjaciółce zabrakło ostatniego wieczora do skończenia nowenny. Przyczyny były obiektywne: opiekowała się umierającym ojcem. Zgadnijcie, w jakiej intencji się modliła?

RE: Nowenna Pompejańska - martyna29 - Mon, 30 Marca 2015

PiBi Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (1) przykro Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (2) ja w 2 ciąży modliłam się do św. Dominika, ciąży nie donosiłam Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (3)

RE: Nowenna Pompejańska - missy83 - Tue, 31 Marca 2015

PiBi - no właśnie..przykro czasem , czasem tak życie się układa, że zastanawiamy się dlaczego tak ? Ale Bóg ma plan... Po prostu nie można się poddawać.
Wierzyć i tyle. Ponownie próbować zachodzić w ciążę, aż do skutku. Każdy w żuciu ma jakiś etap, gdzie dźwiga bardziej ten Krzyż.. Niektórzy nie mogą zachodzić w ciążę. A potem zachodzą szybko, rodzą następne dziecko - mają bezproblemowe ciąże... a mieli okresy roczne do nawet kilkuletnich, gdzie nie mogli zajść w ciążę.

Znam przypadek, że para starała się tak ponad rok. Mieli zabieg inseminacji. Potem następne dziecko bez problemu spłodzili, psychika się pewnie odblokowała... tyle...a ludzie raczej nie modlący się i nie chodzący do Kościoła. Cóż, może dobrzy ludzie po prostu...nie kłócący się ze sobą ... czasem praktykujący i modlący się Katolicy mogą bardziej nagrzeszyć. I ja coś o tym wiem.
Odbiegłam trochę od tematu...
a jeżeli chodzi o moje odmawianie NOWENNY...to mówię ją całym sercem. Ale mam niespokojne myśli i lenistwo ogarnia strasznie, chęć spędzenia czasu inaczej... Chęć posiadania tego, co inni dostają bez modlitwy. I tu moja wola ku mówieniu tej modlitwy "jak należy", jest osłabiona...

Właśnie... spróbuję także modlić się na pasku św. Dominika. Wiem,,że można poprosić, aby taki Pasek św. Dominika przesłali z Zakonu ..?

mam też synka Dominika.

Gdyby on wiedział, przez co mama ostatnio przechodziła.. mam nadzieję,już nie przechodzić tego więcej....
Choć naprawdę , z całego serca, chciałabym być już ponownie w ciąży...i oczywiście, nie mieć w niej problemów i szczęśliwie donosić.

Będę się modlić za Nas wszystkie z tego forum, abyśmy szczęśliwie stały się mamami, po raz pierwszy lub ponownie.

RE: Nowenna Pompejańska - martyna29 - Tue, 31 Marca 2015

Missy dziękuję, ja też mam synka Dominika, tyle że nie ziemskiego Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (4)

(Video) Jak diabeł działa podczas nowenny pompejańskiej, różańca i modlitwy? Jak do tego podejść? ks. Teodor

RE: Nowenna Pompejańska - missy83 - Wed, 01 Kwietnia 2015

Pan Bóg chciał Twojego Dominika od zaraz już w Niebie-taki był Jego los... :-(
Ja nie mogę zrozumieć, dlaczego się tak dzieje, że właśnie ledwo zapłodnione nowe życie, zaczynające się rozwijać, mające przecież już w czasie zapłodnienia duszę, nagle traci prawo do życia ziemskiego.

Niestety - nie każda dusza może żyć na Ziemi. Właśnie, od czego to zależy?

Modląc się na Nowennie Pompejańskiej módlmy się, by jak najmniej dusz traciło prawo do życia na Ziemi, choć , jak już pisałam, każda dusza ma swoje przeznaczenie; a ponoć Królestwo Boże ma nieograniczoną powierzchnię na duszę.
Ja będę niedługo kończyć moją pierwszą nowennę... Jednak nie jestem z siebie zadowolona, jak ją odmawiam. Na początku z oddaniem odmawiałam, potem już to się stało takie "odklepywanie" trochę tej modlitwy... no jak nastąpiło poronienie...to już moja psychika trochę się poddaje i nie jest już tak podekscytowana i pełna zapału, jak na początku mówienia modlitwy, wtedy kiedy modliłam się, by doszło do zapłodnienia, bym w ciąży była, by ciąża zdrowa była i zdrowe dziecko.
Cóż... Bóg chciał, że ciąży już nie ma.
Ja dalej modlę się o "zdrową ciążę i zdrowe dziecko" - taka intencja.

Myślę, jak zacznę odmawiać drugą modlitwę,to ta sama lub podobnie sformułowana intencja, tyle że chciałabym tą modlitwę odmawiać z większym oddaniem, a nie traktować jako "coś za coś", że zmówię modlitwę - to dostanę zdrową ciążę i rozwijające się zdrowo dziecko... My ludzie, czasem i jeżeli chodzi i sferę duchową - jesteśmy materialistami... jednak by modlitwa odnosiła skutek, musi być czas dla niej i nasze bezgraniczne oddanie.

RE: Nowenna Pompejańska - tiredmin - Wed, 01 Kwietnia 2015

Swego czasu natrafilam w necie na informacje o tej nowennie. To bylo pare tygodni po poronieniu, szukalam wtedy ukojenia, pocieszenia, jakiegos stalego zajecia dla umyslu i wyciszenia rozkolatanych nerwow. Jednak pierwsze co sobie pomyslalam, ze to nie dla mnie... ze absolutnie niemozliwym jest, bym wytrwala w odmawianiu do konca.
Chyba na przekor sobie zaczelam odmawiac te trudna modlitwe i... udalo mi sie ja dokonczyc. Chwil zwatpienia i checi poddania sie bylo bez liku... z jednej strony ciezko mi bylo wierzyc, ze po odmowieniu jej, cos sie zmieni, ze dostane, to, o co poprosze. Nigdy nie wierzylam w uklady z Bogiem i w nie nie wchodzilam. Z drugiej strony chcialam wierzyc w cud i po cichu, w glebi duszy liczylam na niego. Ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu modlitwa nie przyniosla spodziewanego odzewu ze strony Boga, wiec szybko o niej zapomnialam. Ale to nie koniec, bo po miesiacu od zakonczenia nowenny stalo sie to, o co prosilam....
Obiecalam, ze napisze o tym, ze podziele sie tym przezyciem z innymi, ale po prostu zapomnialam. Az do momentu przeczytania owego tematu. Tym samym wypelniam obietnice, ktora zlozylam.

RE: Nowenna Pompejańska - martyna29 - Tue, 14 Kwietnia 2015

spróbuje pomodlić się tą modlitwą i wierzę, że Matka Boża pomoże i wstawi się za mną, abym mogła zostać Mamą ziemskiego dzieciątka, wierzę też, że opiekuje się tam w Niebie naszymi dzieciątkami...
Ja również napiszę moje świadectwo.

RE: Nowenna Pompejańska - agatka maria - Mon, 20 Kwietnia 2015

Cześć Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (5) Zaczęłam odmawianie Nowenny w październiku, w wiadomej intencji. Przez cały ten czas modlitwy różańcowej, doznałam ukojenia i uspokojenia.
Po jej zakończeniu moja postawa była mniej więcej taka :" Jeśli TY Boże chcesz, to daj nam zdrowe dziecko". Bez ciśnięcia, że MUSZĘ mieć dziecko. Psychicznie przygotowałam się na to, że możemy nie mieć dzieci w ogóle.
I w całej tej gotowości okazało się, że test ciążowy jest dodatni Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (6) Dziś trwa 20 tydzień i ufam, że będzie dobrze.
W przedszkolu, w którym pracuję dzieci mówią taka modlitwę: "Jezu ufam Tobie, A NIE SOBIE". Os początku 2015 roku to stało się moją dewizą. Życzę wam wszystkiego co najlepsze :*

RE: Nowenna Pompejańska - kamilaS03 - Tue, 21 Kwietnia 2015

Już od tygodnia zastanawiam się nad rozpoczęciem tej modlitwy, ale wiem że nie dam rady wytrwać chociaż bardzo bym chciała i boję się jej podjąć Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (7)

U mnie w domu odmawiały chyba trzy osoby tą modlitwę w intencji mojego siostrzeńca który choruję na nowotwór .. stadium nowotworu był IV czyli najgorszy z przerzutami, jego stan w pewnym momencie był krytyczny, w tej chwili nowotwór jest zatrzymany .. może stan zdrowia siostrzeńca nie jest idealny bo wyniszczyła go operacja, chemia, radioterapia ale żyje, jakoś tam funkcjonuje już 3 rok .. wiadomo życie jak na bombie ale jego stan już był naprawdę taki że nie miał szans nawet na przeżycie roku .. moja siostra tak mocno wierzy w moc tej modlitwy że nie daje sobie nic innego powiedzieć jak tylko to że to dzięki Matce Boskiej ona ma jeszcze czas być z nim ..

(Video) Nowenna Pompejańska - I część "błagalna" ( 1 - 27 dzień )

Przepraszam że to trochę od tematu historia ale dzięki temu ze to napisałam sama gdzieś mocniej uwierzyłam że może mi też się uda wyprosić swoją prośbę .. i może się podejmę tej modlitwy chociaż wiem że będzie ciężko .. najpierw chyba tylko muszę przeprosić Boga bo po stracie synka trochę się na niego pogniewałam ..

RE: Nowenna Pompejańska - martyna29 - Tue, 21 Kwietnia 2015

Kamila ja wierzę w moc tej modlitwy, że Matka Boża pomoże, napiszę Ci w ten sposób, miałam beznadziejne wyniki badań hormonalnych, dzień po tym jak rozpoczęłam modlitwę lekarz zlecił ponowne badania hormonalne i jeszcze tego dnia wyniki okazały się dobre a wg lekarza duże szanse na cykl owulacyjny, a może mi się już udało? modlę się i wierzę...
Nie namawiam Cię na modlitwę, bo sama musisz chcieć, ja też się wahałam, ale poczułam, że chcę się modlić, bałam się, że nie wytrwam, ale teraz okazało się, że jest inaczej. Budzę się i mam chęć modlitwy.
Wiesz Kama wg mnie Bóg rozumie Twoją złość, po prostu porozmawiaj z nim, ja przez 7 miesięcy nie umiałam z nim rozmawiać, nie winiłam Go za stratę, ale nie rozumiałam dlaczego tak się stało.
Kamila przytulam Cię z całej siły.

RE: Nowenna Pompejańska - kamilaS03 - Tue, 21 Kwietnia 2015

martyna chyba podejmę to wyzwanie i spróbuję .. a za Ciebie trzymam kciuki żeby Ci się udało i żeby wszystko było dobrze :*
Mocno przytulam :*

RE: Nowenna Pompejańska - martyna29 - Tue, 21 Kwietnia 2015

Kamila i to mi się podoba Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (8) spróbuj.... ja za Ciebie też trzymam kciuki, i będę pamiętała o Tobie w modlitwie...
Również przytulam mocno Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (9)

RE: Nowenna Pompejańska - PiBi - Tue, 21 Kwietnia 2015

Kamila - na pewno nie ma się czego bać Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (10) i na pewno nic nie stracisz, a można wiele zyskać. Powodzenia i wytrwałości w modlitwie Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (11)

RE: Nowenna Pompejańska - kamilaS03 - Tue, 21 Kwietnia 2015

PiBi myślę że masz rację nic nie stracę a mogę zyskać Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (12)

RE: Nowenna Pompejańska - Patrycja_p - Wed, 22 Kwietnia 2015

ja wczoraj zaczęłam. Na początku entuzjazm, ale jak się dłuży to gdzieś ten entuzjazm mija, ale na razie chcę kontynuować. Oby wystarczyło mi wytrwałości.

RE: Nowenna Pompejańska - martyna29 - Wed, 22 Kwietnia 2015

Patrycja nie jest powiedziane, że odmawiać wszystko na raz, u mnie to różnie, czasami odmówię wszystko, czasami sobie to podzielę, wychodzę na spacer mam mały różaniec w kieszeni kurtki i mówię, czasami jak robię obiad.... Patrycja ja wierzę, że dotrwasz do końca Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (13)

RE: Nowenna Pompejańska - Patrycja_p - Wed, 22 Kwietnia 2015

Też chciałabym gdzieś w drodze, ale ja nie znam tych tajemnic, więc muszę je czytać z kartki :-). To jest właśnie pocieszające, że można sobie podzielić.

(Video) NOWENNA POMPEJAŃSKA - instrukcja obsługi [PL\ENG]

RE: Nowenna Pompejańska - martyna29 - Wed, 22 Kwietnia 2015

Patrycja po kilku dniach zapamiętasz Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (14)

RE: Nowenna Pompejańska - kamilaS03 - Wed, 22 Kwietnia 2015

Ja też zaczęłam ją wczoraj .. stwierdziłam że to będzie idealny dzień ponieważ wczoraj minął miesiąc kiedy urodził się mój synek ..

I powiem szczerze że będzie ciężko Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (15) Wczoraj odmówiłam całą na raz .. a dzisiaj już musiałam sobie podzielić Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (16)

W tej modlitwie chyba rzeczywiście chodzi przede wszystkim o wytrwałość Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (17)

Ale zapamiętałam jedne słowa z książeczki na temat tej modlitwy .. że jeśli nie jestem pewna tego o co proszę to nie wytrwam w modlitwie .. a ja jestem więcej niż pewna tego o co proszę więc wytrwam ..

RE: Nowenna Pompejańska - martyna29 - Thu, 23 Kwietnia 2015

Kamila wiesz, ja też jestem takiego zdania, od początku w tej modlitwie gorąco proszę i powoli zaczyna się dziać, jestem tak ufna, że odmawiam modlitwę codziennie, i nawet nie myślę nie odmówićNowenna Pompejańska - Wersja do druku (18) nie ważne czy odmawia się ją raz czy podzieli ją sobie ale najważniejsze, że się modli Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (19)

RE: Nowenna Pompejańska - missy83 - Thu, 23 Kwietnia 2015

Cieszę się, Dziewczyny, że odmawiacie tą modlitwę :-). Wymaga ona dużo poświęcenia, bo tak się wydaje na początku - iż mówi się ją bardzo długo. Taaak...tak jest na początku, bo zwykle przeciętny Katolik modląc się, odmówi 10-tkę różanca ... i Tajemnic wszystkich na pamięć nie zna też. Ale, po kilku dniach odmawiania Nowenny Pompejańskiej - to już pamięta się wszystkie tajemnice :-).
Można mówić cztery części , ale trzy części są wymagane, czyli:
Radosna, Bolesna, Chwalebna. Jest jeszcze pomiędzy Radosną a Bolesną - Światła (którą do Różańca dołączył za św. Jan Paweł II).
Ja znam już wszystkie tajemnice na pamięć , tych trzech części. Część Światła nie odmawiałam. Jednak nie wykluczam odmawiania przy następnej Nowennie.
Jednak zawsze musiałam odczytać osobno te modlitwy końcowe, które się mówi na zakończenie każdej części Różańca (są dwie różne, jedną mówimy po 27 dniach odmawiania Nowenny, a drugą po 54 dniach).

Jak już pisałam wcześniej, odmówiłam jedną, całą Nowennę w intencji o prośbę o "zdrową ciążę, zdrowe dziecko".
Nie odmawiałam jej z należytym porządkiem...gdyż czasem zaspałam, czasem zostawiłam wszystkie trzy części na ostatnią chwilę dnia i kończyłam po 00:00 lub i nawet przez 2:00 ... Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (20) . No... przyznam się, że walczę u siebie z lenistwem i chęcią do zajmowania się czymś innym - rozrywką, czyli np. tv, internet... i inne sprawy domowe, a modlitwę zostawiałam na ostatnią chwilę......... Dlatego wiem, że moja modlitwa nie była takim "wielkim wyrzeczeniem", jakim być powinna; choć była to modlitwa odmawiana z oddaniem. Choć odmawiana przeze mnie na ostatnią chwilę........wiem,że to przez moją słabość, słabość mojej woli i poddawanie się "na zrobienie tego co trzeba, na później". No...poddawanie się kuszącym myślom ... . Myślę, jak pokonamy te złe myśli, to będziemy godnie modlić się. Mi ciężko było się zabrać za modlitwę, ale jak ją odmawiałam, to już było ok. I żałowałam,że zwlekałam. Ciągle przed działaniem mnie coś blokuje...hmm, wiadomo kto daje złe myśli i oddala nas od dobra..........

Czy moja modlitwa odniesie jakiś skutek w moim życiu? W taki trochę czasem niedbały sposób odmawianą? :-). Jeżeli nie w tej intencji, to na pewno bardziej zbliża, do wiary, do swojej ofiary dla Boga, do chęci następnej modlitwy, następnego odmawiania Nowenny Pompejańskiej. A Świadectwo na pewno napiszę, gdyż w trakcie odmawiania modlitwy, wymawia się obietnicy złożenia świadectwa, pomocy Matki Boskiej w swoim życiu ... Ja myślę o tym, że Matka Boska pomoże kobietom zajść w ciążę, bo sama na Ziemi była Matką i wie, jakie to najcudowniejsze uczucie na świecie...

(Video) Nowenna pompejańska – 15 tajemnic różańca przez 54 dni – CAŁOŚĆ!

...Dlatego zwracam się do wszystkich kobiet na tym forum , gorąco Was zapraszam do zapoznania się z tą modlitwą, która jest modlitwą do Matki Boskiej, modlitwa nie do odparcia, piękna Nowenna Pompejańska, na różańcu... Różaniec ma moc, moc pokonywania zła. Pamiętajcie, różaniec nie jest tylko dla starszych osób, sięgnijmy po niego teraz, on powinien być zawsze koło nas, w naszym całym życiu. Spróbujcie :-).

RE: Nowenna Pompejańska - martyna29 - Thu, 23 Kwietnia 2015

Missy ja jak pisałam wcześniej dzielę sobie ją na części i często odmawiam w drodze idąc gdzieś tam, ja myślę, że Matka Boska nie pogniewa się jak sobie ją dzielę, ale odmawiam sumiennie, dzień w dzień, czasami zaczynam od tajemnicy bolesnej, czasami od chwalebnej a kiedy indziej od radosnej...
Po kilku dniach nauczyłam się tajemnic na pamięć, i też żałuję, że nie odmawiałam wcześniej.
Missy dziękuję Ci, że napisałaś o tej modlitwie Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (21) Wierzę, że Matka Boża wstawi się za mną u Boga i zaopiekuje się mną podczas ciąży, że nie pozwoli, aby cokolwiek złego mnie spotkało. Dziś odbieram betę i wierzę, że będzie dobrze Nowenna Pompejańska - Wersja do druku (22)

FAQs

Jak brzmi Nowenna Pompejańska? ›

Nowenna pompejańska każdego dnia zaczyna się od wypowiedzenia jednej intencji, w której ją odmawiamy. Następnie należy powiedzieć: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego” i odmówić początkowe modlitwy różańcowe tzn. „Wierzę w Boga”, „Ojcze Nasz”, trzy razy „Zdrowaś Mario” i „Chwała Ojcu”.

Na czym polega Nowenna Pompejańska? ›

Nowenna Pompejańska składa się z części błagalnej i części dziękczynnej. Każda z tych części trwa 27 dni co w sumie daje 54 dni całej Nowenny (2 x 27 dni). Codziennie obowiązkowo trzeba odmówić 3 części Różańca (radosną, bolesną i chwalebną), a więc 15 tajemnic.

Czy można odmawiać nowennę pompejańską bez różańca? ›

we Włoszech, Nowenna Pompejańska to jedna część różańca dziennie? A: Tak, to prawda. Podwójna tradycja (tak chyba można ją nazwać) powoduje, że nowenna pompejańska może przybrać postać 18 dniowej nowenny (9+9), w trakcie których odmawiamy koniecznie jedną część różańca, a fakultatywnie 3 części dziennie.

Czy Nowenna Pompejańska zawsze działa? ›

Nowenna Pompejańska wcale nie jest skuteczniejsza niż inne modlitwy. Ani słowa, ani długość, ani forma modlitwy nie mają wpływu na jej skuteczność. Bogu chodzi o wytrwałość.

Odmawiamy część radosną różańca, jeśli nie wiesz jak to zrobić, zerknij na: Po skończeniu odmawiamy modlitwę: „Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim pomocy Twej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony.. W skrócie, przez pierwsze 27 dni odmawiamy: Znak krzyża Wymieniamy intencję „Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego” .. „ Królowo Różańca świętego – módl się za nami” (3x) Znak krzyża W ten sposób odmawiamy część radosną , bolesną , chwalebną i opcjonalnie światła .. W skrócie, przez kolejne 27 dni odmawiamy: Znak krzyża Wymieniamy intencję „Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego” .. „ Królowo Różańca świętego – módl się za nami” (3x) Znak krzyża W ten sposób odmawiamy część radosną , bolesną , chwalebną i opcjonalnie światła .

Jest to modlitwa oparta na różańcu, którą napisał bł.. Jeśli nie wiesz, na czym polega modlitwa na różańcu, nie martw się!. W przypadku nowenny pompejańskiej modlimy się tak, jak poleciła to Maryja.. Przez pierwsze 27 dni nowenny pompejańskiej odmawiamy 15 tajemnic różańca, dodając modlitwę błagalną .. „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego”.. Jak modlić się na dziesiątkach różańca?. Pod Twoją obronę… Modlitwę błagalną nowenny pompejańskiej (przez pierwsze 27 dni nowenny pompejańskiej) ALBO Modlitwę dziękczynną nowenny pompejańskiej (przez ostatnie 27 dni nowenny pompejańskiej).. A oto modlitwa błagalna i modlitwa dziękczynna nowenny pompejańskiej:

Jej historię opisał Bartolo Longo, który stał się propagatorem nowenny, związanej z wybudowanym przez niego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, 26 km od Neapolu.. Znany jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej Fortunatynie Agrelli z Neapolu (lat 21), do której powiedziała: "Za każdym razem gdy chcesz uzyskać" ode mnie jakaś łaskę, odpraw na mają cześć trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego różańca, a potem odpraw trzy nowenny dziękczynne".. W trakcie odmawiania Nowenny miałam sen, że na stronie głównej Waszej strony pojawił się artykuł dotyczący Nowenny Pompejańskiej i myślę, że to znak aby o niej napisać... Pragnę serdecznie polecić ją tym, którzy już po ludzku nie mają siły i potrzebują poruszyć całe Niebo aby doznać ratunku.. We wspomnieniach Bartolo pisał: "Kto mógł wówczas pomyśleć, że stary obraz kupiony za trzy franki i przywieziony na wozie z obornikiem wybrała Opatrzność na środek zbawienia dla tak wielu ludzi?".. Na fotografii, która została wykonana po upływie dziesięciu lat od opuszczenia sekty, widzimy dojrzałego mężczyznę, który łagodnie patrzy w dal przez binokle i delikatnie się uśmiecha - choć trudno być pewnym, bo broda i wąsy zasłaniają dolną część twarzy.. Kiedy zaczęły pojawiać się złośliwe plotki na temat ich przyjaźni, za radą papieża Leona XIII postanowili się pobrać, ale z zamiarem życia w czystej miłości.

Te słowa oświeciły moją duszę.. Autor tych słów – Bartolo Longo zaprzedał duszę diabłu i zaczął mu służyć.. W 1875 r. do starego, zniszczonego kościoła Bartolo sprowadził obraz Matki Bożej Różańcowej, na którym Przenajświętsza Panienka trzymająca na rękach Dzieciątko podaje różaniec św.. Jednym z pierwszych uzdrowień za przyczyną Matki Bożej Pompejańskiej było uleczenie w 1884 r. bardzo ciężko chorej Fortunatyny Agrelli z Neapolu.. Pewnego dnia chora otrzymała od lekarza medalik Matki Bożej Pompejańskiej.. Co też Fortunatyna gorliwie wypełniła.. – Bardzo wiele osób modli się Nowenną Pompejańską w intencji Ojczyzny, za swoje rodziny, za swoich najbliższych, prosząc o łaskę zdrowia, łaskę wiary, łaskę trzeźwości – dodaje.. Bartolo Longo.. – To było niesamowite, że po tych 54 dniach odmawiania „nowenny nie do odparcia” otrzymaliśmy liczne łaski, o które modlący się prosili – wspomina pani Lidia.. – Otrzymał tę łaskę, mimo że moja modlitwa często odmawiana w drodze do pracy, w samochodzie nie zawsze była staranna, a wręcz przeciwnie – zdarzało się, że odmówiłam Różaniec niechlujnie i bez skupienia, ale Matka Boża i tak jej wysłuchała – dodaje pani Lidia.. Na stronę internetową poświęconą Nowennie Pompejańskiej wpływa coraz więcej świadectw łask i cudów wyproszonych dzięki odmawianiu Różańca.. W ciągu zaledwie dwóch lat zgromadziliśmy ich ponad tysiąc.. – Wiele osób, które odmawiały Nowennę Pompejańską, obawiało się na początku tego, czy podołają tej wymagającej modlitwie.

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto będzie modlić się na różańcu przez 54 dni, ten otrzyma łaskę, o którą prosi.. 8 czerwca, równo miesiąc po wmurowaniu kamienia węgielnego, w nocy Giovannina ujrzała we śnie Maryję dokładnie tak, jak Ją widzimy na pompejańskim obrazie, choć ona sama nie widziała tego obrazu nigdy wcześniej.. Znany jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej Fortunatynie Agrelli z Neapolu (lat 21), do której powiedziała: „Za każdym razem gdy chcesz uzyskać” ode mnie jakaś łaskę, odpraw na mają cześć trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego różańca, a potem odpraw trzy nowenny dziękczynne”.. Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:. Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej z trzech części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali.. W Internecie znajdziecie dziesiątki świadectw, które potwierdzają ogromna moc tej modlitwy, ale też i takie , które ukazują, że nie jest to łatwe wyzwanie, że zewsząd dopadają nas trudności, a to z reguły oznacza, że zmagamy się z czymś naprawdę cennym; zacytuję jedno napotkane anonimowe świadectwo z 2012 roku :. wydarzenia, które dzieją się w trakcie nowenny są niesamowite… przez całą część błagalną miałam straszenie trudny czas: wątpliwości, ogromne zmęczenie, zniechęcenie, złość, pogrążenie w negatywnym myśleniu, ciągle kolejne trudności… najgorsze były dni przy końcu każdej nowenny czyli dziewiąty dzień lub tuż po nim… dlaczego tak?. … wydaje mi się, że to był proces oczyszczania mnie, abym zobaczyła siebie i pewne sprawy w innym świetle… choć intencja byłą inna przez modlitwę Bóg nas przemienia.. Dwukrotnie otrzymałam to, o co się modliłam, choć w nieco zmodyfikowanej formie… Warto bowiem pamiętać, że Bóg, który zna nas lepiej, daje to, czego naprawdę potrzebujemy, choć czasem nazywamy to nieco inaczej… Jeśli podejdziemy do tej modlitwy z zaufaniem i otwartością na Bożą łaskę to otrzymamy o wiele więcej, niż prosiliśmy!. Modląc się zaś w intencji grzesznika pamiętajmy, że Bóg nigdy nie skąpi łask, choć szanując jego wolę, nie zmusi go do nawrócenia .”. Pamiętajmy, że „ta recepta na łaski, choć wydaje się stosunkowo prosta, wymaga uporządkowania swojego życia na nowo, tak, by znalazł się w nim stały czas na modlitwę różańcową.. Tym samym 54-dniowa nowenna staje się prawdziwą szkołą różańca […] Módlmy się gorąco, z sercem pełnym ufności, nawet jeśli nasza sytuacja wydaje się być po ludzku przesądzona i złóżmy uroczystą obietnicę, że będziemy głosić chwałę Maryi i szerzyć różaniec.

Videos

1. Ile intencji można mieć w nowennie pompejańskiej? (3)
(rosemaria)
2. "Nawrócenie portfela" 23.05 sobota 20:30 Różaniec i modlitwa z Wenantym Katarzyńcem finanse a Bóg
(Teobańkologia)
3. Modlitwa błagalna - nowenna pompejańska
(Teobańkologia)
4. Nowenna Pompejańska cz.1
(Pompejanska)
5. Modlitwa dziękczynna Nowenna Pompejańska
(Teobańkologia)
6. TRZY MODLITWY O WIELKIEJ MOCY
(VoxDominiPl)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Rev. Leonie Wyman

Last Updated: 06/12/2022

Views: 5797

Rating: 4.9 / 5 (79 voted)

Reviews: 94% of readers found this page helpful

Author information

Name: Rev. Leonie Wyman

Birthday: 1993-07-01

Address: Suite 763 6272 Lang Bypass, New Xochitlport, VT 72704-3308

Phone: +22014484519944

Job: Banking Officer

Hobby: Sailing, Gaming, Basketball, Calligraphy, Mycology, Astronomy, Juggling

Introduction: My name is Rev. Leonie Wyman, I am a colorful, tasty, splendid, fair, witty, gorgeous, splendid person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.